KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618258
*
nr 1561 8258
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 20:45:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 02:19:34
1
100 kr
1/9 22:05:01
2
150 kr
3/9 00:06:22
2
200 kr
3/9 03:13:58
1
Vinnande bud
3/9 13:18:16
2
300 kr
3/9 13:18:16
1
(budbetjänt)
4/9 18:21:52
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Olsson
nr 1561 8258
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/8 02:19:34 | 1 | 100 kr |
| 1/9 22:05:01 | 2 | 150 kr |
| 3/9 00:06:22 | 2 | 200 kr |
| 3/9 03:13:58 | 1 | Vinnande bud |
| 3/9 13:18:16 | 2 | 300 kr |
| 3/9 13:18:16 | 1 | (budbetjänt) |
| 4/9 18:21:52 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



